Sultanahmet

Neymiş başta Fransızlar ve modern devletler neden bizim ülkedeki patlamayı anmamışlar. Ya senin başbakanın 3 ay evvel “Elimizde canlı bombacıların listeleri var ama eylem yapmadan onları tutuklayamayız” demiş. Muhtemelen senin beyin ölümünün gerçekleştiğini gördüklerinden olsa gerek, ötenazi hakkımızı kullandığımızı varsayıyorlar.

Sen 3.sınıfı orta doğu ülkesi olmak için çabalarsan kim seni niye ansın neyine üzülsün?

Sen Afrika kabile katliamlarından ve hastalıktan ölen milyonlara nasıl bakıyorsan öyle bakıyorlar sana. “Yazık bari acısız ölsünler” dersin geçer gider.

Sen uluslararası milli futbol maçında Ankara’da patlayan bombadan ölenlere saygı duruşu yapılırken yuhaladığını “İnsanlık nerede?” diye sorduğun ülkeler duymadılar mı sanıyorsun?

Sen terörden ölenlere üzülmüyorsun ki. “Kim öldü?” diye soruyorsun. Senin ırkından, dininden veya mezhebinde hatta cinsiyetinden değil ise umurunda değil. Hatta seviniyorsun. Bunların fark edilmediğini mi sanıyorsun?

Senin parti liderlerin, bakanların veya vekillerin kürsülerde, gazetelerde veya röportajlarda ırkçılık yapıyor, gavur diyor, döl diyor, artık diyor, piç diyor kendisi gibi olmayana arkadaşım.

Sen iki komşu şehirde yapılan spor müsabakalarında bile ölümüne düşmanlık güdüyorsun. Spor nedir, sanat nedir, sevgi nedir bilmiyorsun.

Sen daha bir gün evvel bir televizyon programında “Güneydoğuda çocuklar ölmesin, kan akmasın ve savaş bitsin. İnşallah bitecek” diyen adama “Terör propagandasından” soruşturma açmadın mı? Senin çocuk veya sivil umurunda değil ki. Sen olmuşsun Alien.

Mezbahada kesilen sığır ne ise sen o kadar canlısın onların gözünde. Yani canlısın hacı henüz insanlığa daha var gelmeye.

“Sultanahmet” için 4 yorum

 1. üzülerek, sinirlenerek gerçekleri okudum hepsinde çok haklısın.
  ne pis milletiz biz yahu.

 2. Bunun sebebi eğitimsizlikten Gökmen. Ahlaki yozlaşmadan kaynaklanıyor. Medeniyeti yol, köprü, baraj, hastane veya fabrika yapmak zannediyoruz. Medeniyet kültür olmadan ve bilimsel eğitim ile desteklenmeden yapılamaz. Yaparsan arap bedevisi olursun anca. Olsa zengin Araplar zaten en medeni insan olurdu orta doğuda.

 3. dediğin gibi bilim ve kültürle medeniyete erişeceğimizi söyleyene; dinsiz, gominist vb. yapıştırıyorlar. o yüzden kimse bunları söyleyemiyor bile artık bırak uygulamayı.
  dinle eğitilip, biat etmeyi sürdürdükçe ve kimse aklını çalıştırmayıp kafasını kaldırıp bakmazsa ne oluyor etrafta hacı diye araplardan beter oluruz.
  tiyatrocu dinsiz, sinemacı işine baksın, heykeltraş ucube şeyler yapan ama müteahhit eli öpülesi, hakaret eden mv. candır, hak arayan gomnisttir. uzar gider o yüzdendir ki ya kalıp aziz nesin kadar cesur olmalı veya gitmeli buralardan.
  hepimiz kalıp birer zübük oluruz böyle giderse..

  1. Ya neslin bir kismi bunu anlayamadi olmadi. Bir sans bu sekilde deneme yanilmayla bulacaklar. Tabi ekonomik krizlerde bizi mahfedecek. Bizim omur yetmez gormeye

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.