Başlangıç

Uzun süredir üyesi olduğum http://www.batug.org forumda yazdığım tarih yazılarını fazlada kurcalamadan buraya aktaracağım. Arada eklemeler olacaktır, düzeltmeler olacaktır tabii ki. Yazılarda kullanılan argo ve küfürler için özür diliyorum ama yazılarımızın konuşma dilinde yazılması, resmi bir metin olmaması dolayısıyla bu tarzda yazıldı. Amaç rahat okumak, anlaşılabilirliği artırmaktır.

Bölümleri ara ara ekleyip, düzenlemeleri zamanla yapacağım için fazlada kelime ve yapı düzenlemesi beklemeyin. Eklemek isteyen birşeyler yorum yapsın konuşalım. Yanlış birşey varsa yazsın düzeltelim. Eğer bilgisi yok ise, boşa gelip ahkam kesmesin. Yazıların cümleleri (yorumlar hariç parantez içi bana aittir) kitaplardan alınmıştır ve isteyene kaynakları gösterilir. Kaynaklarımız, tarih olarak adını tüm dünyanın kabul ettiği kişilerden oluşturmaktadır. Saçma sapan popüler kitaplardan, saçma sapan siyasi destekçi veya dinsel, mezhepsel ve ırksal ağırlıklı yazarlardan alıntı yapılmamakta bunlar fazla kaale alınmamaktadır. Çünkü, buna girersek çıkamayız biz ortada, genel geçer kabul edilen tarihi bilgiyi doğrusuyla aktarmak istiyoruz.

Benzer yapıda bazı forumlarda yazan kişiler var. Bazen onlarda da alıntı yapılabileceği gibi, isterlerse arkadaşlar kaynak ile burdan da alıntı yapabilirler.

Genel amacımız, “aaa öylemiymiş abi” dedirtip, kişiyi bilinçli bir birey haline getirmektir. Nede olsa tarihini bilmeyen, daha doğrusu “tarihi bilmeyen” insanların ve toplumların geleceklerine yön veremeyeceği gerçeğini ortaya koymaktır. Tarihte en çok yaşanan ve öğreneceğimiz şey, geçmişte yaşanan benzer olayların, günümüzde de aynı şekilde yaşanmasıdır. Bunlardan ders almak ve sağlam bir duruş sergileyebilmek için buyrun okumaya isterseniz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.